10 вправ від великого Амосова — для здоров’я на довгі роки

Микола Амосов — кардіохірург, автор і новатор методів кардіохірургічного втручання. Крім цього, Микола Михайлович винайшов систему «обмежень і навантажень» й власний комплекс вправ, ефективність якого доводить його яскраве, насичене і довге життя. 

Гімнастика Амосова «1000 рухів»

Її метою є боротьба з гіподинамією і проблемами зі здоров’ям. Перш за все, хребта, які починають сьогодні виникати вже у самому юному віці. У комплекс вправ Амосова включено 10 вправ, знаменитий академік рекомендує їх виконувати по 100 разів. Це і є 1000 рухів.

Микола Амосов вважав, що людське здоров’я не залежить ні від оточення, ні від медицини. Вирішальний фактор — це вибір кожного, бути чи не бути здоровим. У віці 40 років Амосов відчув початок погіршення здоров’я. Саме тоді він і вирішив винайти те, що врятує не тільки його, а стане панацеєю для суспільства — вже в ті роки хворого гіподинамією.

Для виконання вправ Амосова не потрібна ні сила, ні витривалість

Починати можна з 10 повторень, але щотижня додавайте по «десятці». Свій комплекс Амосов рекомендував поєднувати зі щоденною пробіжкою: або 2 км за 12 хвилин, або біг підтюпцем, але з максимальним прискоренням на останніх 100 м. 

Прискорення необхідно для збільшення частоти серцевих скорочень до 130 уд/сек, менший показник не принесе користі від тренування. Саме з цією метою, виконуючи вправи академіка Амосова, необхідний максимальний темп.

На всі 1000 рухів у самого Амосова йшло 25-30 хвилин

Крім цього, усі вправи (крім 1, 8 і 9, 10) Амосов виконував на свіжому повітрі у будь-яку пору року.

Зараз багато хто виступає проти бігу, оскільки йде велике навантаження на хребет, що може призвести до протрузії та грижі. Сучасні лікарі рекомендують біг замінити на скандинавську ходьбу.

Є маса супротивників гімнастики Миколи Амосова в рядах медиків. Їхні думки сходяться на тому, що 100 повторень — це занадто велике навантаження. Однак поки міг, Амосов боровся з їх твердженнями.

Якщо протягом дня всього лише зав’язувати і розв’язувати шнурки, вийти якраз «класична» рекомендація: 10-20 повторень, тому цифра — 100, — це зовсім не так багато, як здається на перший погляд. Погляньте на шимпанзе, скільки рухів плечовим суглобом виконує він?

Просто почніть з кількох повторень і поступово доведіть до ста. Головне — регулярні заняття. Навіть пропустивши один день, все доведеться починати спочатку.

Комплекс вправ академіка Амосова

1. 

Нахили вперед. Торкаємося підлоги пальцями, а якщо вийде — долонею. Голова рухається в такт з тулубом.

2. 

Нахили в сторону — «насос». Нахиляючись вліво, права рука підтягується до пахви, ліва рука тягнеться вниз.

3. 

Підкидаємо руку і опускаємо назад за спину. Права рука тягнеться до лівої лопатці, ліва — до правої. Шия рухається в такт.

4. 

Руки зчепили в замку на грудях, робимо розвороти вправо-вліво, повертаючи при цьому і голову. Рух рук має посилювати амплітуду.

5. 

ВП — стоячи, підкидаємо коліно до грудей, рукою притискаємо максимально високо, робимо почергові рухи обома ногами.

6. 

Лягаємо тазостегновим суглобом і животом на табурет обличчям вниз, руки в замку за головою, тіло натягнуто струною паралельно підлозі. Прогинаючись в попереку максимально піднімаємо верхню частину тулуба.

7. 

Беремося руками за спину стільчика, присідаємо.

8. 

Упираємося руками об диван (або при можливості від підлоги) та віджимаємось.

9. 

Підскакуємо на кожній нозі максимально високо.

10. 

Берізка і закидання ніг за голову. 

Як бачите, нічого складного. Всі ці вправи ми добре знаємо зі шкільних занять фізкультурою. Проте, дуже давно, саме зі шкільної лави, їх не виконували. За словами академіка Амосова, природа прихильна до людини. Достатньо всього трошки позайматися і проблеми зі здоров’ям відступлять.

Не бійтеся великої кількості повторень. Почніть з мінімуму, і ви самі побачите, що навіть для нетренованої людини 100 повторень — це цілком реальна цифра.

Стаття несе інформаційний характер. Будь-які фізичні навантаження, в першу чергу, обговорюйте зі своїм лікарем.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *