Присідання, які лікують: СЕРЦЕ. Головні вправи для здорового серця

Присідання просто необхідні тим, хто багато сидить

присідання

Ми зі школи знаємо, що серцево-судинна система включає в себе серце і систему кровоносних і лімфатичних судин. Кров переміщується всередині замкнутої системи циркуляції по великому і малому колу кровообігу.

Серце – це м’яз-насос, і воно працює на «автоматі». Серце викидає кров в аорту, далі кров спрямовується в артерії, які несуть кров вниз, до ніг (велике коло), і вгору, до мозку (мале коло). Цьому допомагають не лише гладкі м’язи артеріальних стінок, а й гравітація (земне тяжіння), тому артеріальне дерево не дуже гіллясте.

Але існує ще і периферичне серце, до якого фізіологи відносять м’язи нижніх кінцівок.

Внизу артеріальна кров ніби «втикається» в судини стоп (артеріовенозні анастомози), і починається венозний кровотік, який піднімається вгору, проти закону гравітації, повертаючи кров до серця. Венам допомагають повернути кров назад до серця не тільки і не стільки венозні клапани, скільки м’язи ніг. Саме від стану м’язів ніг і залежить швидкість і обсяг кровотоку.Кровотік в ногах утруднюється через сидячий спосіб життя, надмірну вагу тіла, або загальну м’язову недостатність.

Сьогодні люди значну частину часу проводять в офісних кріслах, за комп’ютерами. З’явився навіть спеціальний термін – «офісний планктон».

Відповідно, помолодшала і ІХС (ішемічна хвороба серця), причина якої полягає в недостатньому надходженню кисню до серця через зниження обсягу і швидкості кровотоку, який, в свою чергу, виникає в результаті слабких м’язів ніг.
Основною причиною слабких м’язів ніг є гіподинамія, тобто недолік силових вправ для м’язів ніг, який призводить до їх атрофії. Людина старіє ногами, а не роками, як би не запевняли кардіологи в зворотному!

Техніка правильних присідань

Головна умова лікувальних присідань – це активний діафрагмальний видих «хааа» при вставанні. Це не навантаження на серце, а допомога йому. Тобто «периферичне серце» підхоплює артеріальну хвилю крові і доставляє її назад до серця. Інших механізмів підтримки нормального кровотоку природа не придумала. Тому слабкі ноги означають слабке серце!

Що дають серцю присідання

Присідання є однією з основних вправ, які допомагають серцю, а в разі хвороби серця (ІХС, аритмія) – його ліками.

Таблетки ж, які призначаються при перших ознаках серцевої недостатності, і зниження так званих фізичних навантажень – сприяють атрофії м’язів і прогресуванні серцевої недостатності. Таблетки – це допінг, хлист для дряхлого коня.

Головна умова при присіданні – розгинаючи коліна і випрямляючи ноги, робити видих «хаа».

Фізично ослабленим людям більше трьох серій по 10 присідань в перші дні робити не рекомендується. Тіло треба тренувати поступово і терпляче. Не поспішайте з підвищенням кількості вправ. Поставтеся до себе, свого стану тверезо, адекватно, і без фанатизму.

Присідання можна виконувати щодня невеликими серіями: три рази по 10 присідань, потім п’ять разів по 10 присідань і т.д..

Присідання просто необхідні тим, хто багато сидить (офісні співробітники, бухгалтери, водії та ін.).

Присідання можуть замінити біг, велосипед, плавання, ходьбу.

По завершенні присідань постарайтеся на 5-10 секунд опустити ноги в холодну воду, а потім розітріть насухо ноги жорстким рушником. Не забудьте втерти олію (крем) в ноги (щоб не пересихала шкіра ніг). Після вправ косметичний ефект крему набагато вище, так як шкіра краще вбирає з крему (олії) необхідні їй мікроелементи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *