7 корисних властивостей хрону, про які ви не знали. Він дуже корисни…

Хрін — рослина з родини Капустяних, адже має багато спільних ознак з капустою, броколі, васабі й гірчицею.

Білий корінь на вигляд не особливо привабливий, але якщо його протерти на терці, то можна впізнати схожий до гірчичного запах — це виділяється гірчична олія. Саме вона викликає у нас сльози та бажання шморгати носом.

Кулінари цінують хрін за специфічність смаку, адже гурмани його полюбляють. Але варто знати, що хрін не лише смачний, але й дуже корисний! Адже має велику кількість харчових волокон, ферментів, мінеральних речовин, включаючи вітамін С, фолати, калій, кальцій, магній, цинк, марганець!

1.  Зміцнює імунітет

В складі хрону є речовини, яким характерна антиоксидантна властивість, вони підсилюють імунітет та сприяють виробленню  лейкоцитів, які, своєю чергою, найбільшою мірою захищають організм.

Вітаміну С у хроні надзвичайно багато, а це також підтримує імунну систему та допомагає організму відновлюватись після фізичних навантажень. А ще хрін може сприяти загоєнню ран, якщо його застосовувати зовнішньо.

2. Дієтичний

Калорійність хрону — лише 48 кілокалорій на 100 грамів. Звісно, одним хроном ситий не будеш, однак у поєднанні з іншими продуктами він може забезпечити відчуття довшої насиченості, а також нормалізує рівень цукру в крові, тому хрін буде доречним усюди.

3. Знижує тиск

Завдяки складнику калію хрін може регулювати навантаження кровоносних судин. Невелика порція хрону забезпечить вам денну норму калію і зміцнить здоров’я серця.

4. Покращує травлення

Вміст клітковими допоможе вам урегулювати обмін речовин, тобто забезпечить ефективність спорожнення кишківника, навіть усуваючи хронічні запори та діарею.

5. Звільняє від токсинів

Ця перевага хрону схожа з попередньою, адже він сприяє регулярному спорожнінню кишківника, отже, звільнить від якомога більшої кількості токсинів. Буде своєрідним детоксом, очистить нирки й сприятиме зниженню ваги.

6. Вбиває бактерії та грибки

Завдяки гірчичній олії хрін з легкістю вбиває шкідливі грибки, мікроби та інфекції, включаючи кишкову паличку та стафілокок.

7. Бореться з ГРВІ

Через запах гірчичної олії виникає бажання плакати та терти ніс, і саме це допомагає очистити слизові, позбавляючи від зайвих речових.

Експерти стверджують, що хрін допомагає боротись з раком і запобігає поширенню метастаз завдяки біоактивним з’єднанням.

Та завжди варто пам’ятати й про міру. Адже якщо вживати завелику кількість навіть дуже корисного хрону, можна легко собі нашкодити. Хрін роздратовує шлунково-кишковий тракт, а це може призводити до виразки шлунку, запалення кишківника, захворюваннях травної системи.

Тож не закликаємо вас вживати хрін у великих кількостях! Будьте здорові!

А як часто ви вживаєте хрін?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *