Щоб інфекція не опустилася з горла у легені, вчені радять склянку звичайної солоної води

Народні засоби лікування застуди не менш ефективні, ніж найдорожчі та новомодні ліки. Найпростіший спосіб лікування запаленого горла – полоскання. Про це ми сьогодні й поговоримо.

Полоскання сольовим розчином для лікування горла

Полоскання сольовим розчином – популярний засіб як терапія першої лінії для зняття больових відчуттів у горлі. Додавши у воду сіль, ми забезпечимо швидке симптоматичне полегшення стану хворого.

Кожен, у кого боліло горло, погодиться, що сольовий розчин творить чудеса. А чи є наукове обґрунтування цього популярного засобу, чи в цьому випадку працює плацебо-ефект? І як правильно виконувати цю процедуру?

Дослідження показують, що триденне полоскання теплою водою знижує рівень інфікування дихальних шляхів на 40%.

Результати наукових досліджень підтвердили ефективність старого бабусиного засобу – полоскання горла теплою водою. Зокрема, у дослідженні, опублікованому в Американському журналі профілактичної медицини, виявлено, що триразове полоскання теплою водою протягом дня знижує інфікування дихальних шляхів на 40%, полегшує болючі симптоми у запаленому горлі.

Сольові полоскання горла послаблюють подразнення слизової оболонки і біль у горлі.

Отже, у чому секрет ефективності сольових полоскань? Виявляється, за рахунок осмосу вода проходить через мембрану молекул менш концентрованого розчину в більш концентрований.

Слизова оболонка горла – місце проникнення та існування вірусів та бактерій, оскільки це досить сприятливе середовище для їх розмноження. Біль та запалення горла викликані набряком інфікованих тканин.

Оскільки сольовий розчин – гіпертонічний розчин, у нього концентрація солі вища, ніж у тканинах горла, тому він витягує з них воду. Це дозволяє зняти запалення та біль під час ковтання.

Як сіль знищує інфекцію

Тепла солона вода вбиває хвороботворну мікрофлору. Ви запитаєте, як? Знову ж таки, завдяки осмосу! Коли теплий сольовий розчин витягує воду з тканин, бактерії та віруси зневоднюються та гинуть До того ж під час полоскання горла ми вимиємо слиз з бактеріями.

Як часто потрібно полоскати горло сольовим розчином

Розчиніть сіль у теплій воді. Береться 1 чайна ложка на склянку води. Полощіть горло щодня 3-4 рази. Також пийте більше рідини – воду, соки, їжте супи. 8-10 склянок води на день забезпечать гарну гідратацію горла та носа.

Полоскання сіллю безпечне для дітей

Віруси викликають запалення горла у 95% випадків у дітей віком до 5 років та у 70% випадків у дітей віком від 5 до 15 років. Бактеріальна інфекція (зокрема ангіна) розвивається при запаленні горла у третини дітей віком 5-15 років.

При застудах у сім’ях з маленькими дітьми та дітьми шкільного віку, ймовірно, вдаються до полоскання горла. Ми з повною підставою можемо сказати, що ця процедура є безпечною і без побічних ефектів.

Декілька наших підказок, як приготувати та застосовувати сольовий розчин для дітей

  • Беремо склянку води (тепла вода) і розчиняємо від ½ -1 чайну ложку солі.
  • Для дуже маленьких дітей, які можуть проковтнути розчин, застосовуйте менш концентрований розчин. Для цього зменшуємо кількість солі: достатньо ¼-½ чайної ложки солі.
  • Не можна полоскати горло дитині, яка скаржиться на дуже сильний біль у горлі і, якщо дитина, виконуючи цю процедуру, захлинається.
  • Вчимо дитину правильно полоскати горло, щоб досягти вогнища запалення. Дитина повинна злегка закинути голову і заспівати звук «а». Так ми відкриваємо мигдалики.

Аюрведа рекомендує додавати в розчин щіпку куркуми.

Таким чином, підвищується ефективність розчину для полоскання. Куркума – дієвий засіб при простудних захворюваннях, оскільки вона – потужний протизапальний, а також антимікробний засіб.

Готуємо сольовий розчин із куркумою

Для цього необхідно:

  • ½ склянки води
  • 1 чайна ложка кам’яної чи морської солі
  • ¼ чайної ложки куркуми

Закип’ятіть потрібну кількість води і розчиніть у ній сіль та куркуму. Накрийте ємність із розчином і дайте йому постояти протягом 5 хвилин. Використовуйте розчин, що вийшов, коли його температура стане комфортною для полоскань.

Застереження

Якщо ваше горло не очистилося після триденних полоскань, необхідно обов’язково проконсультуватися з вашим лікарем. Такі симптоми, як висока температура, збільшені мигдалики та білий наліт у горлі та на мигдаликах – ознаки бактеріальної інфекції, яка потребує лікування антибіотиками.

НЕВЕЛИКЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СУХИЙ КАШЕЛЬ МОЖУТЬ БУТИ СИМПТОМАМИ АТИПОВОЇ ПНЕВМОНІЇ!

Дотримуйтесь необхідного дозування у приготуванні розчину та рекомендованої частоти полоскань, щоб не нашкодити горлу. Ця процедура проста і нешкідлива. Вона якщо не вилікує, то полегшить ваш стан !

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *