Кардіологи назвали простий спосіб, як самостійно перевірити здоров’я серця

Сьогодні ж обов’язково спробую!

Результати дослідження, проведеного кардіологами з Університетської клініки Ла-Коруньї (Іспанія), були представлені на науковому конгресі Європейського товариства кардіології.

У дослідженні брали участь 165 пацієнтів, у яких підозрювали або діагностували ішемічну хворобу серця. При фізичному навантаженні у учасників виникали такі симптоми, як біль за грудиною або задишка.

Спочатку всі учасники пройшли тест на тренажері «бігова доріжка», який дозволив оцінити функціональні здібності (індивідуальний рівень переносимості фізичного навантаження) кожного з них у метаболічних еквівалентах (MET) .

Вважається, що 1 MET – це кількість енергії, що спалюється організмом у стані спокою (1 ккал/кг/година), 2–4 MET відповідає енергетичним витратам, потрібним для виконання легкого фізичного навантаження, наприклад, повільної пішої прогулянки. Нездатність витримати навантаження на «біговій доріжці» вище 5 MET свідчить про знижені функціональні можливості та високий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, а у тих, хто здатний перенести навантаження в 10 MET, такий ризик, навпаки, знижений.

Після відпочинку, учасників попросили на якийсь час у швидкому темпі піднятися на чотири сходові прольоти (60 сходинок). Аналіз зібраних даних показав, що у пацієнтів, які виявилися здатними піднятися на четвертий поверх менш ніж за 40-45 секунд, функціональна здатність досягає 9-10 MET, що говорить про хороший прогноз виживання. У той же час у пацієнтів, яким для виконання цього завдання потрібно більше півтори хвилини, такий прогноз швидше негативний.

Крім того, більш ніж у половини учасників (58%), які довго піднімалися на сходах, під час тесту на «біговій доріжці» було виявлено порушення у роботі серця. Серед тих, у кого підйом на четвертий поверх зайняв менше хвилини, такі порушення знайшли лише у 32%.

“Сходовий тест” – дуже легкий, простий і доступний спосіб перевірки здоров’я вашого серця, – зазначив один з авторів дослідження Хесус Петейро (Jesús Peteiro). — Якщо для того, щоб піднятися на чотири прольоти, вам потрібно понад півтори хвилини, необхідно звернутися до лікаря».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *