Ви знали, що деякі речі допомагають уникнути стресу? Ми вибрали найкращі

Коли настають важкі часи, нам, зазвичай, важко думати про найголовніші речі, заради яких ми живемо.

Відома усьому світу клініка Майо визначає нервовий зрив, як “стресову ситуацію, яка тимчасово не дозволяє нам жити нормальним життям”. Цей термін в минулому часто застосовувався для визначення різних психічних розладів, але зараз його не використовують.

Стрес є однією з найголовніших причин, які призводять нас до нервових розладів: соціального стресу, фінансового стресу, трудового стресу, сімейного стресу. Усі ці фактори (сім’я, робота, суспільство, гроші) можуть сприяти тому, що людина починає відчувати себе пригніченою.

Доктор Даніель К. Холл-Флавін додає, що нервовий зрив

«не є медичним терміном, і він не вказує на якесь конкретне психічне захворювання. Але при цьому нервовий зрив не можна назвати нормальним явищем або здоровою реакцією на стрес».

Отже, пропонуємо вашій увазі 9 речей, які допоможуть вам уникнути нервового зриву.

1. Навчіться приймати те, що ви не здатні змінити.

… Але поміняйте те, що ви можете. Ми не завжди можемо змінити фактори стресу, але завжди знайдеться те, що може на нього повпливати.

«Визнайте, що часом усе те, що ви можете контролювати – це зусилля, які ви докладаєте, і ваше ставлення до навколишніх вас речей. Коли ви будете вкладати свою енергію в те, що зможете тримати під контролем, ви будете діяти набагато ефективніше»,

– пояснює психотерапевт і письменник Емі Морін.

Наприклад, у вас викликає стрес той факт, що вам потрібно вставати на годину раніше, щоб дібратися до роботи. У цьому випадку вам просто потрібно почати лягати спати на годину раніше, що дозволить вам добре виспатися. Це ті дрібниці, на які ви можете вплинути.

2. Концентруйтесь на позитивних моментах вашого життя.

Щодня або на початку, або в кінці дня, намагайтеся знаходити час, щоб нагадати собі про все те хороше, що у вас є. Це дуже важливо, тому що

«напруга змушує людину почувати себе неповноцінною (когнітивно, емоційно і т.д.). І якщо ви відчуваєте стрес, якщо ви перебуваєте під тиском на роботі, то ви немов замикаєтеся всередині цього стресу і напруги, а в результаті ви стаєте нездатні подивитися на ситуацію з боку »,

– розповідає психолог Річард Бояціс.

Психологи закликають зосереджуватися у період стресу на позитивних моментах свого життя. Нагадайте собі, що у вас є прекрасний будинок, постійний дохід, постійний партнер, який вас любить та гарне здоров’я. Вам необхідно на деякий час зосередитися на сильних сторонах свого життя і дозволити позитивній енергії зцілювати вас.

3. Прийміть (ваш) біль.

Життя не буває без болю. Хоча ми всі хотіли б жити без будь-яких труднощів, але біль – це те, що дозволяє нам змінюватися і ставати сильнішими. Коли ви навчитеся приймати свій біль, він не буде кардинально впливати на ваше життя, і завдяки цьому ви зможете «підняти свою самооцінку і розвинути самосвідомість», – так вважає лікар Леслі Беккер-Фелпс. Крім того, вона додає:

«Якщо ви просто спробуєте закрити очі на проблему, ви нічого не зможете змінити. Вам, навпаки, потрібно подивитися їй в очі і прийняти її, і тільки тоді ви зможете її вирішити».

Ви зможете рухатися вперед, якщо тільки приймете свій біль, не дозволивши йому тим самим тягнути вас на дно.

4. Не чиніть опір своїм емоціям.

Емоції не бувають хорошими чи поганими – це нейтральні прояви людської особистості, які трапляються з усіма, навіть якщо деякі емоції здійснюють позитивний чи негативний вплив. Головна ідея – дозволити собі відчути свої емоції, навіть якщо вони носять «негативний» характер, тому що, борючись з ними, ви тільки посилите стресові фактори.

Прислухайтеся до своїх емоцій та проконтролюйте свою реакцію на них. Переживання емоцій є позитивною і природною частиною нашого життя, як і почуття радості від цих переживань.

5. Відчуйте, що вас підтримують.

Психологи вже давно довели позитивний вплив людської підтримки. Друзі та члени сім’ї завжди повинні бути поруч в складні періоди вашого життя. Це ті люди, спілкування з якими дасть вам сили продовжувати рухатися вперед, коли життя стане занадто важкою ношою для одного.

«Розмова з іншими людьми про ваші проблеми допоможе вам отримати перспективи для руху вперед. Крім того, ви отримаєте корисні поради, наприклад, як впоратися із ситуацією, яка склалася ».

Відчувши підтримку своїх рідних та близьких, ви відчуєте величезний прилив енергії та позитивних думок. Пам’ятайте, що вони вас люблять, і вони хочуть для вас найкращого, і за допомогою них ви зможете досягти своїх поставлених цілей.

6. Робіть те, що вам подобається.

Не всім в житті щастить, щоб хобі й робота було одним цілим. Пам`ятайте, що ніхто не заважає вам займатися улюбленою справою після роботи.

Якщо вам завжди подобалося малювати, то візьміть фарби та посидьте протягом обідньої перерви за мольбертом. Якщо ви любите бігати, постарайтеся встати раніше, щоб це зробити.

«Займатися улюбленими речами – це вірний шлях, щоб стати успішним, щасливим і здоровим»,

– стверджує письменник Вішну Верма.

7. Ти не один.

Іноді, коли чорна смуга затягується, то вам починає здаватися, що ви відіграєте роль в цьому житті цапа-відбувайла. У такі моменти важливо пам’ятати, що подібні почуття періодично відвідують кожну людину. Ви не самотні в цьому, тому завжди знайдуться люди, які зрозуміють вас, будуть співпереживати вам і допоможуть рухатися далі.

8. Ніщо не триває вічно.

Навіть якщо вам здається, що ваша чорна смуга ніколи не скінчиться, не забувайте, що життя циклічне:

«Не надавайте важким часам занадто великого значення і не впадайте в занадто сильний смуток, тому що ці чорні дні скоро закінчаться», – радить письменник Ебігейл у своїй книзі “Погребіння”.

Пам’ятайте про те, що все проходить.

І як тільки ваші справи покращаться, ви будете вражені своїми новими силами й терпінням. Коли ваше життя перетворюється на низку неприємностей, зробіть глибокий вдих і нагадайте собі, що ніщо не триває вічно.

9. Сміх – найкращі ліки.

На порталі HelpGuide зазначається, що «сміх – це щось більше, ніж просто перепочинок від смутку і болю. Сміх дає вам мужність і силу знайти нові джерела сенсу і надії. Навіть у найважчі часи сміх або проста посмішка дозволять вам відчути себе набагато краще ».

Зберіть своїх друзів, дозвольте собі вдосталь подуріти й посміятися. Сміх вивільняє ендорфіни (гормони щастя), які природним чином знижують рівень стресу і допомагають розслабитися. Коли ви відчуєте, що ваш психологічний стан наближається до нервового зриву, то, можливо, найкращими ліками для вас стане хороша порція сміху.

І не забувайте: життя швидкоплинне – не зациклюйтеся на негативі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *