Чому деякі люди влаштовують “німе шоу”.
Як же важко потрапляти і виходити із ситуацій незручного мовчання. Наприклад, приїхавши на відпочинок — сидіти в знятій квартирі подобово в Одесі і намагатися знайти, що сказати дівчині, що сподобалася, ваших спільних друзів. Що означає мовчання для кожного з нас? Як воно впливає на наш внутрішній світ та наші стосунки з людьми? Кожен з нас неодмінно бував у такій ситуації, коли співрозмовник мовчить, і ти мимоволі стаєш заручником “німої сцени”.
П’ять причин для мовчання:
- Людина не знає, що відповісти. Вона, наче німіє в цій невизначеності. Людина мовчить, коли не розуміє питання чи не знає, як правильно відреагувати.
- Людина мовчить тому, що не знає, як виправити ситуацію, що склалася. Деколи ми стикаємося з людьми і розуміємо: говори чи не говори людині — це не допоможе.
- Вас ігнорують. Що якщо людина такою поведінкою вказує, що ви їй не симпатизуєте? Над цим варто замислитись. Можливо, людина не хоче допомогти вам і не знає, як відмовити коректно. У таких ситуаціях варто розібратися у відносинах з нею і прямо сказати про вашу здогадку. Раптом, все розв’яжеться, і ви станете найкращими друзями?
- Людина просто втомилася. Це ще одна причина, через яку люди мовчать. Особливо після складного та насиченого трудового дня люди вже емоційно виснажені і не хочуть більше спілкування.
- Іноді не потрібні слова. Якщо говорити про мовчання, то варто врахувати і той факт, що нам самим часом слід промовчати. Мовчання з другом — це розмова зовсім іншого плану. Для підтримки коханої людини іноді не потрібні слова. Про це також слід пам’ятати.
Ми всі — різні люди. Деякі через слабкість, надмірну скромність, а можливо, навіть замкнутість не в змозі висловити свою думку. До таких людей слід знайти правильний підхід і не чіплятися з різними питаннями та докорами.
Пам’ятайте, що висловлювання власних думок є основою психологічного здоров’я. Ніхто не може читати думки, тому намагайтеся бути більш товариськими. Тоді серед нас настане порозуміння.