Як розпізнати інсульт? 4 точні ознаки того, що у людини сьогодні станеться інсульт

Можна легко уявити собі картинку. Ідеш ти в вихідний день по міському парку.

Температура літня, добре пригріває сонечко. Ти ласуєш морозивом, про щось говориш із подругою через телефон. Попереду йде літній чоловік. Раптом він спотикається і падає на землю.

Тривожна історія, чи не так? Продовжимо. Ти підбігаєш до нього, щоб з’ясувати, чи все гаразд. Він відповідає, мовляв, все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає жодного каменя, через який могла б перечепитися нога. Ви розходитесь кожен своєю дорогою. Увечері цей чоловік помирає від інсульту.

А потрібно було всього лише розпізнати первинні ознаки цієї страшної біди, яка косить і старих, і молодих. Вся проблема в тому, щоб знати їх, ці ознаки. І вмовити людину пройти кілька простих тестів. Як не крути, в цьому випадку йдеться про людське життя.

Симптоми і ознаки інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один або кілька симптомів інсульту, які сигналізують тілу про те, що з ним скоро трапиться біда. Просто людина, яка не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливою. Прочитай і запам’ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно їй надати медичну допомогу.

1. Попроси людину, у якої ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто, і в хід йдуть вмовляння і хитрощі на зразок: «Посміхніться красивій жінці». Воно того безсумнівно варте! Людина з інсультом посміхнутися не зможе або з великими труднощами “створить” криву посмішку.

2. Попроси того, хто тільки що впав через те, що нібито спіткнувся, вимовити довгу виразну фразу. Необов’язково складну, головне, щоб вона була довшою за три слова. Наприклад, таку: «Я зачепився за власні ноги та впав, але тепер зі мною все гаразд». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.

3. Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у неї скоро буде інсульт, навіть таку просту дію їй виконати не вдасться, а якщо вдасться, то тільки частково.

4. Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першим – багато людей при цьому соромляться і почувають себе ніяково. Язик людини, якій загрожує інсульт, буде зігнутий.

Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одну з цих ознак, терміново вези її в лікарню. Викликай швидку, попереджай про ситуацію, що склалася, медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є кілька ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або повністю кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.

Результатом твоєї наполегливості може стати порятунок життя близької людини. Або когось незнайомого. Яка, втім, різниця, якщо людське життя – безцінне.

Поділися цією статтею з усіма в соцмережах. За статистикою, ця інформація необхідна кожній десятій людині. Обізнаний – значить озброєний.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *