Як перевірити своє здоров’я та стан серця за 5 хвилин.

Серцево-судинні захворювання пов’язані з швидким ритмом життя, постійним стресом, шкідливими звичками. А ще нашому серцю шкодять такі фактори як втома, довга робота за комп’ютером, психологічний тиск, недосипання, недолік фізичної активності, неправильне харчування.

Наше серце – дійсно унікальний орган, який не перериває свою роботу ні не мить. Він активно працює від народження людини до її останнього дня. Тому, надзвичайно важливо стежити за здоров’ям нашого серця. А для того, щоб просто та швидко перевірити його стан є один простий спосіб. Вам не потрібні спеціальні пристрої чи апарати.

Для перевірки вашого серця потрібно всього 5 хвилин вашого часу. Почати потрібно з вимірювання пульсу у стані спокою. Просто сядьте та розслабтесь. Покладіть руку долонею вгору на плоску поверхню. Глибоко вдихніть та видихніть.

Вказівним та середнім пальцями другої руки легко натисніть на променеву вену, яка знаходить між кісткою та сухожиллям. Порахуйте кількість ударів за 1 хвилину та запишіть показник.

Тепер потрібна невелика розминка. Встаньте та пострибайте протягом 45 секунд. Тепер знову поміряйте пульс за 1 хвилину, але тепер стоячи. Запишіть ваш показник.

Тепер знову сядьте і розслабтесь. Підрахуйте кількість ударів за 1 хвилину та запишіть. Тепер потрібно підрахувати ваші результаті. А для цього додайте ваші 3 отриманих числа та від цієї суми відніміть 200. Отримане число поділіть на 10.


Результати:

1-5 – ваше серце міцне та здорове;
6-10 – ваше серце працює нормально. Але, якщо ваш показник близько 10-ти зверніть увагу на його роботу. Рекомендується почати правильно харчуватись, добре висипатись, не нервувати та вести здоровий спосіб життя.
11-15 – ваше серце бажає кращого. Аби запобігти розвитку хворобам серця потрібно негайно змінити спосіб життя. А також звернути увагу на свій раціон. У ньому має бути достатньо риби, вівсянки, темного шоколаду, ягід, оливкової олії, зеленого чаю. А ще не забувайте про повноцінний сон та помірну фізичну активність.
Більше 15 – негайно зверніться до кардіолога. З своїм серцем краще не жартувати.

А ви часто перевіряєте стан свого серця?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *