Як знизити рівень інсуліну, щоб схуднути: 7 порад для корекції харчування. Голодувати не потрібно!

Гормон інсулін, що виділяється особливими клітинами підшлункової залози, націлено працює на переробку і перетворення глюкози на енергію. Також інсулін безпосередньо бере участь в білково-вуглеводному обміні.

3 – 26 ОД / мл – норма концентрації інсуліну в крові натще у жінок. У підлітків і літніх жінок цей показник вищий. Брак гормону призводить до цукрового діабету (вродженого або набутого). Надлишок інсуліну призводить до розвитку метаболічного синдрому.

Як інсулін впливає на вагу

Метаболічний синдром – стан, викликаний зниженням чутливості клітин до інсуліну, що веде до порушення білково-вуглеводного обміну. При цьому обсяг вісцерального жиру стрімко зростає, а також розвивається гіпертонія. Згодом гіперінсулінемія може привести до  діабету II типу.

Принципова відмінність  ожиріння при метаболічному синдромі  від звичайної надлишкової маси в тому, що дієти в цьому випадку не працюють. Якщо ви робите все для того, щоб схуднути, але при цьому не отримуєте ніяких результатів, здайте аналіз  на рівень інсуліну в крові.

Крім того, запідозрити у себе надлишок інсуліну можна за такими симптомами, як надмірна пітливість, постійне бажання перекусити, швидка стомлюваність, задишка при незначних фізичних навантаженнях, болі у м’язах, шкірна сверблячка, повільне загоєння ран.

Гіперінсулінемія не причина для радості, але і не привід для паніки. Виправити становище можна, якщо скоригувати спосіб життя і меню. Ми зібрали рекомендації ендокринологів і дієтологів для зниження концентрації інсуліну в крові, нормалізації обміну речовин і запуску процесу схуднення.

Як знизити рівень інсуліну

1. Перейдіть на  низьковуглеводну дієту. Зауважимо, що в цьому випадку мова йде не про повну відмову від вуглеводів, а про виключення швидких вуглеводів: це – кондитерські вироби, мед, соки, солодкі фрукти, випічка, пшеничний хліб і макаронні вироби.

2. Доведено, що  яблучний оцет  впливає на метаболічні реакції. Включіть в раціон напої з додаванням яблучного оцту для ефективного очищення організму і зниження ваги.

3. Дотримуйтеся  дробового режиму харчування: їжте частіше, але невеликими порціями.

4. Збільште  кількість клітковини. Повільно просуваючись по кишківнику, клітковина довше сигналізує організму про ситість. Це допомагає уникнути різких стрибків цукру і додаткового вироблення інсуліну. Їжте більше овочів, бобових, обов’язково додайте в раціон висівки, насіння льону, кунжуту.

5. Пийте більше зеленого чаю. Встановлено, що антиоксидант кахетін, що міститься в цьому напої, допомагає в боротьбі зі стійкістю до інсуліну.

6. Зведіть до мінімуму споживання червоного м’яса,  збільште кількість риби та морепродуктів. Це джерело високоякісного білка і ненасичених жирних кислот.

7. Пийте більше води: не менше кількох ковтків за один раз!

Ще раз нагадуємо: не лінуйтеся звертатися до лікаря, якщо розумієте, що не можете схуднути не тільки через слабку силу волі. Здайте аналіз крові! Суворі дієти при метаболічному синдромі лише погіршать становище.

Будьте стрункі та головне, здорові!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *