Платизма — м’яз шиї, який провокує старіння обличчя

Кожна жінка хоче бути красивою — чи у 20, чи у 50 років. З часом шкіра обличчя втрачає свою пружність та еластичність. Лікарі пов’язують це з невідворотними процесами старіння, гормональних змін, народженням дітей, стресами й тривогами. Та забувають згадати ще про один фактор: м’язи шиї, які неминуче впливають на гарний стан і м’язів обличчя. Косметологи ж нагадують: старіння обличчя починається саме з шиї.

Де вона розташовується?

Платизма — верхній широкий шийний м’яз, який напряму з’єднується із жувальними м’язами. Її пучки пов’язані зі сполучними тканинами, від котрих напряму залежить розташування м’язів довкола рота, оболонок навколо вушних залоз та інших мімічних м’язів. Розміри її вражають, як показано на малюнку.

Якщо порівняти її з усіма мімічними тканинами, вона стане рекордсменом за розміром: знизу досягає до початку ключиць в грудній ділянці, зверху — до лінії нижньої щелепи. Іншими словами, вона чинить неабиякий вплив на усю м’язову структуру шиї та лиця.

Лікарі впевнені, що від стану такого м’яза-велетня залежить:

  • виникнення ранніх мімічних зморшків та заломів шкіри обличчя;
  • чітка лінія підборіддя;
  • набряклість і “сповзання” шкіри обличчя вниз;
  • “кут молодості”;
  • формування ранніх заломів шкіри – “кілець Венери”;
  • форма нижньої щелепи;
  • наявність “індичого” підборіддя.

Чому шия так швидко втрачає пружність?

Насамперед треба сказати, що сама м’язова тканина платизми дуже тонка, вона не прикріплюється до кісток, звідси — швидка втрата пружності й еластичності. Через маленьку кількість жирових залоз, шкіра, прикріплена до цього м’язу, мовби висихає і, звісно, провисає. Її можна помітити навіть неозброєним оком.

Шийна ділянка організму дуже вразлива до ожиріння та зайвої ваги. У ній кровопостачання й обмін речовин відбуваються надто повільніше, ніж в інших ділянках організму: жирові відкладення повільніше розсмоктуються, навіть якщо ви худнете. З віком навантаження на зону шиї лиш зростає, від чого шкіра опускається ще нижче.

платизма

Чи можна покращити стан платизми, працюючи з нею?

Звісно, що так: будь-який м’яз людського організму піддається тренуванню та навантаженням, і платизма — не виняток. Зауважимо, що антивікові сироватки для молодості шкіри можуть не дати бажаного результату, адже діють поверхнево. І нарікати на них не варто: на м’яз треба впливати зсередини.

Які правила для здоров’я та гарного вигляду шкіри порадимо?

1. Звичайні вправи для гімнастики м’язів шиї.

В них немає абсолютно нічого важкого, просто треба виробити звичку їх повторення. Та й особливого місця виконання вони не потребують: робоче місце, транспорт чи дім. Не соромтеся виконувати їх настільки часто, наскільки зможете.

– Сідайте і вставайте з випрямленою спиною (так, правильна постава дуже впливає на шийні м’язи).

– Плечі відводьте назад, а підборіддям тягніться вгору.

– Йоги радять затримуватися в такій позиції до 11 секунд, потім розслаблювати м’язи.

Повірте — результат не змусить на себе чекати.

2. Стежте за шкірою шиї.

Всі процедури з догляду, які ви зазвичай виконуєте для обличчя, зробіть і для шиї — вона вам за це лише подякує. Ще ця ділянка дуже любить перепади температур: від холодних до гарячих, морську сіль для розслаблення й насичення корисними мікроелементами. Змочіть махровий рушник у льодяній воді, відтисніть воду й легко вдарте ним по шиї, зоні декольте та підборідді.

платизма

3. Не перенапружуйте платизму.

Через свою тонку структуру радимо не переборщити з масажем та тренуваннями — платизма не любить надмірного тиску. Підшкірного жиру їй і так бракує, а за посилених навантажень пропаде й той, що є. Не зловживайте силовими тренуваннями.

4. Виконуйте вправи на поставу.

1. “Замок”. Змикайте руки за спиною на рівні лопаток.

2. Спробуйте таку вправу: обіпріться об стіну потилицею, ключицями, сідницями та п’ятами. Протримайтеся в такому положенні тіла так довго, як можете. За потреби повторіть. Така позиція найбільш фізіологічно правильно впливає на формування ідеальної постави.

5. Контролюйте міміку!

Незадоволений, гидливий вираз обличчя: чим частіше ви застигаєте в такій позі, тим швидше кутики губ та мімічні м’язи до неї звикнуть. М’язи-депресори тягнутимуть м’язи обличчя донизу. А от усмішка чи навіть легкий усміх на обличчі візуально роблять овал обличчя молодшим, а вигляд — приємнішим та свіжішим. Тож не забувайте радіти життю!

Чи звертали ви увагу на м’язи шиї? Які ще корисні поради для молодості шкіри лиця можете дати? Діліться своїми секретами краси з нами та будьте красиві та здорові!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *